Jirka Houska Poaukční prodej I. Galerie Pštrossova 23
Položka č.     27
Dívka s deštníkem

Jirka Houska

Dívka s deštníkem

Cena 35 200 CZK

Technika olej na plátně
Signatura signováno PD
Rozměry 86x50 cm
Provenience Diakonie
Datování 2014

Český akademický malíř. Věnuje se realistickému malířství, nejvíce portrétům, figurám a krajinomalbě. Mezi jeho náměty patří i výjevy z oblasti sci-fi a fantasie, inspirované mytologií i přírodními vědami, především to je paleontologie, paleoantropologie, evoluční biologie, kryptozoologie. Od roku 2013 zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze.