Pavel Beneš Poaukční prodej I. Galerie Pštrossova 23
Connect Taiwan

Pavel Beneš

Connect Taiwan

Cena 3 300 CZK

Technika sítotisk (plakát)
Signatura na reverzu identifikační razítko
Rozměry 100x70 cm
Provenience Diakonie
Datování 2008

Grafik, typograf, pedagog a doživotní obdivovatel žen a labradorů. Vystudoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Praze (prof. Vladimír Bauer a prof. Václav Bláha) a Vysokou školu umělecko-průmyslovou (Ateliér knižní kultury a písma, prof. Milan Hegar). Od roku 1986 je grafikem na volné noze; realizoval desítky knih a publikací, několik set komerčních nebo autorských plakátů, řadu litografií a ilustroval několik knih. V roce 1997 si s rodinou pořídil štěně černého labradora Garpa z chovné stanice Diana z Bohyně lovu (později Pomocné tlapky). Od roku 2001 s Tlapkami spolupracuje jako jejich výtvarný ambasador. Žije a pracuje v Praze, a doufá, že ještě někdy se v jeho rodině nějaký skutečný labrador objeví.