Toyen (Marie Čermínová) Poaukční prodej I. Galerie Pštrossova 23
Položka č.     30
Pohled na město

Toyen (Marie Čermínová)

Pohled na město

Cena 2 750 CZK

Technika kresba na papíře
Signatura signováno na reverzu
Rozměry 13x15,5 cm
Kategorie kresba
Provenience Diakonie
Datování nedatováno

Zabývala se figurální a portrétní tvorbou a patřila k zakladatelské generaci moderní české grafiky. Její oblíbenou technikou byl pastel a lept. Větší soubor jejích portrétních kreseb a grafických listů je ve sbírce Památníku národního písemnictví.