Antonín Knopp Poaukční prodej I. Galerie Pštrossova 23
Položka č.     36
Odpadky jdou do nebe II

Antonín Knopp

Odpadky jdou do nebe II

Cena 4 400 CZK

Technika digitální tisk na plátně
Signatura signováno na rubu
Rozměry 100x80 cm
Provenience Diakonie
Datování 2013

Antonín Kopp vystupuje jako člen výrazné umělecké skupiny Pode Bal zaměřené na politickou tvorbu. Kopp vystudoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze a věnuje se rovněž své vlastní malířské tvorbě, vytváří i návrhy pro celé interiéry. Jeho malby se nejčastěji zaměřují na téma samotných dějin umění: v obrazech používá prvky charakteristické pro světoznámé klasiky, prafrázuje jiná díla nebo přímo apropriuje. Na druhou stranu s nimi zachází jako s jakýmsi historickým ornamentem, na kterém demonstruje sílu vyprázdněné estetiky. Hraje si volně s abstrakcí Barnetta Newmana, Marka Rothka i Pieta Mondriana a přidává jim do obrazů čárové obchodní kódy. K dějinám umění přistupuje s humorem. Jeho obrazy dokazují, že pokud z nich něco zbývá pro budoucnost, je to jen jejich prostá krása. (Galerie U Betlémské kaple)