Položka č.     96
krajina detail krajina detail

Josef Emil Nečas

Krajina na Vysočině

Vyvolávací cena 1 000 CZK

Technika Olej na plátně
Signatura Signováno VN
Rozměry 31,5x24 cm
Datování 1939

Pastel

Toto dílo (kresba pastelem na papíře, 31,5x24 cm, rámováno, zaskleno, datováno 1939, signováno vlevo nahoře tužkou “E J. Nečas 1939”) je dokladem mistrovství autora v krajinomalbě - jde zřejmě o ztvárnění jeho oblíbené Vrchoviny, použitá technika dává kresbě eleganci a nadčasovost. Drobné dílo velkého významu, protože z díla malíře se mnoho originálních kreseb nedochvalo. Tato práce dokládá jeho mimořádný talent, svoji barevností odkazuje na jeho pařížská studia a vliv impresionismu.