Peter Župnik Poaukční prodej I. Galerie Pštrossova 23
Položka č.     33
Dotek, Litomyšl

Peter Župnik

Dotek, Litomyšl

Cena 9 900 CZK

Technika barevná fotografie
Signatura signováno PD, na reverzu identifikační razítko
Rozměry 26x37 cm
Kategorie fotografie
Datování 2008

Slovenský fotograf. V letech 1976–1980 studoval užitou fotografii na střední umělecko-průmyslové škole v Košicích a v období 1981–1988 uměleckou fotografii na pražské Akademii múzických umění. Od roku 1995 žije v Paříži. Věnuje se dokumentární fotografii a umělecké fotografii, ve které mění význam zobrazovaných předmětů malířskými technikami. Patří do skupiny fotografů označované jako slovenská nová vlnak - spolu s Tono Stanem, Rudo Prekopem, Kamilem Vargou, Miro Švolíkem a Vasilem Stanko