Václav Sychra Poaukční prodej I. Galerie Pštrossova 23
Položka č.     70
Dáma se žlutým paraplíčkem

Václav Sychra

Dáma se žlutým paraplíčkem

Cena 2 500 CZK

Technika barevná litografie
Signatura signováno PD
Rozměry 56x50 cm
Stav dobrý
Provenience soukromá sbírka
Datování 1940

Vystudoval pod odborným vedením profesora Emanuela Dítěte pražskou Uměleckoprůmyslovou školu (UMPRUM) a dále též pražskou Akademii výtvarných umění (AVU), kde jej připravoval Max Švabinský. Patřil mezi zakladatele Spolku výtvarných umělců Mánes (SVU Mánes) a od roku 1929 spolu s ním vystavoval své umělecké práce.