Položka č.     129
Pohled 1 bez rámu Pohled 1 Signatura Zadní strana

Ota Bubeníček

Horní Bečva

Vyvolávací cena 4 000 CZK

Technika Tužka na papíru
Signatura Signováno OB a datováno v PD
Rozměry 21,5 x 28,5 cm
Provenience Soukromá sbírka
Poznámka POZOR! Do této aukce doporučujeme přihazovat přímo na portálu LiveBid - viz https://livebid.cz/auction/originalarte# - Příhozy a limitování tam učiněné mají přednost!

Ota Bubeníček, křtěný Oto Rudolf (1871-1962), český akademický malíř a loutkařský průkopník. Akademii výtvarných umění v PRaze studoval v letech 1989-1904. Umělecky byl ovlivněn zejména Juliem Mařákem, u kterého však měl možnost studovat pouze jeden školní rok. Čerpal také z rad a tvorby profesorů Antonína Slavíčka a Rudolfa von Ottenfelda. Během studia získal Purmanovo krajinářské stipendium. Po studiu v letech 1905 a 1906 mu bylo uděleno absolventské Hlávkovo stipendium do Mnichova, Paříže, Belgie a Nizozemska. V roce 1907 opět odjel do Paříže. Po návratu z Francie v letech 1907 až 1908 začal malovat na moravském Valašsku (Vsetín a Horní Bečva), odkud pochází většina jeho kreseb z tohoto období.