10.2.2022 – 10.3.2022 OriginalArte

Jiří Pošva

Květinářka

Vyvolávací cena 18 000 CZK

Technika socha ze šamotové hlíny
Signatura signováno
Rozměry výška 47 cm
Kategorie socha
Datování 2010

Jiří Pošva absolvoval Střední keramickou školu v Bechyni.

Než zakotvil na jaře roku 1974 v Praze, prošel více keramických dílen,. Tvorbě se dnes věnuje v ateliéru na pražské Kampě. Zabývá se především lidskou postavou. Jeho ženské sochy jsou erotické i groteskní, často nahé, většinou s velkou mírou obezity, v různých fázích pohybu, mnohdy ve velmi odvážných pózách. Glazury a větší barevnost používá jen zřídka, aby lépe vynikla struktura syrové hlíny. Pravidelně vystavuje svoje práce nejen doma, ale i v Zürichu, Paříži, Kyjevě a Budapešti. V perfektním stavu, nepoškozeno. Sochy této velikosti od Pošvy dnes dosahují (i v jeho atelieru) ceny 28 - 32 000 Kč.

Konec aukce 10.03.2022    18:33