10.2.2022 – 10.3.2022 OriginalArte

Sergej Kulina

Věneček

Vyvolávací cena 4 500 CZK

Technika olej na sololitu
Signatura signováno LD „Kulina“
Rozměry 57x50 cm

Sergej Kulina se narodil v Estonsku, ale díky povolání otce se v mládí často stěhoval.

Největší dojmy v něm zanechal pětiletý pobyt na Dálném Východě, u pobřeží Japonského moře, kde žili daleko od civilizace, obklopeni panensky nedotčenou přírodou. Absolvoval Střední uměleckou školu v Oděse, následně studoval na Akademii výtvarných umění v Kyjevě. V roce 1991 vstoupil do Svazu výtvarných umělců Ukrajiny. Od roku 1988 pořádá autorské výstavy. S manželkou a dvěma dcerkami od r. 1992 žije v Kunštátě na Moravě. Zde se zabývá sochařinou a malířstvím.

Konec aukce 10.03.2022    18:18