10.2.2022 – 12.3.2022 OriginalArte
Položka č.     82

Hugo Schreiber

Jazz Band

Vyvolávací cena 24 000 CZK

Technika olej na desce
Signatura signováno PD
Rozměry 61x51 cm
Provenience soukromá sbírka
Datování 1. pol. 20. stol.

V roce 1919 uspořádal Schreiber se svým přítelem Bélou Kádarem výstavu ve vídeňském salonu Hevesy, která měla velký úspěch a odstartovala jejich uměleckou kariéru.

Scheiber zobrazoval kosmopolitní moderní život pomocí stylizovaných tvarů a výrazných barev. Jeho oblíbenými náměty byly kabaretní a pouliční scény, jazzoví hudebníci, ale maloval i autoportréty.

Konec aukce 12.03.2022    18:54