Vlastislav Hofman Poaukční prodej I. Galerie Pštrossova 23
Položka č.     50
Kubistická váza

Vlastislav Hofman

Kubistická váza

Cena 12 000 CZK

Technika glazovaný porcelán s černým dekorem
Signatura na spodu značeno, ručně připsáno pořadové číslo 70
Rozměry výška: 32 cm
Kategorie porcelán
Provenience soukromá sbírka
Datování novější produkce

Design Vlastislav Hofman. Vlastislav Hofman byl český architekt, malíř, grafik, designér a scénograf. Hofmanovo scénografické dílo zahrnuje přes čtyři sta divadelních výprav, nezanedbatelný je však i jeho přínos v oblasti užitého umění. Mnohé z jeho realizací nábytku či porcelánu dodnes slouží svému původnímu účelu a překvapují inovativním designem. Jako všeobecně nadaný umělec získal Hofman během života řadu ocenění, mimo jiné i na mezinárodních výstavách v Paříži a Miláně.